Tylna belka Renault Scenic
Regeneracja

Belka rurowa z dwoma drążkami skrętnymi i łożyskiem.

Belka trapezowa z czterema drążkami skrętnymi (w belce trapezowej wymienia się tylko tuleje).

Zajmujemy się wszechstronną naprawą tylnych belek do samochodów francuskich producentów. Regeneracja tylnej belki samochodu Renault Scenic wykonywana jest na miejscu przez naszych specjalistów. Korzystamy tylko z najwyższej jakości części, które gwarantują bezpieczeństwo użytkowania.

tylna belka renault scenic

W latach 1996 – 2003 na rynku kolejno pojawiały się generacje samochodu osobowego Renault Scenic o nadwoziu minivan, którego charakter wyraźnie wskazywał na rodzinne wykorzystywanie. Co ciekawe, już w roku 1997 auto zostało uznane za samochód roku. Każdy, kto miał okazję poznać samochód trochę bliżej, mógł stwierdzić, że jest to pojazd niezwykle funkcjonalny. Przedział pasażerski wyjątkowo dobrze zagospodarowany z zachowaniem większej przestrzeni. Ponadto, auto cechuje się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa, komfortem jazdy oraz pojemnym bagażnikiem. W początkowym okresie było ono raczej odmianą nadwoziową modelu Megane.

Samochód Renault Scenic, jak wiadomo, najczęściej był użytkowany przez duże rodziny, wykorzystujące nierzadko ponad miarę jego pojemność, co doprowadzało do zbyt dużych obciążeń i w konsekwencji do szybszego wyeksploatowania elementu charakterystycznego dla większości francuskich samochodów, jakim jest tylna belka. Oczywiście jazda po nierównych i pełnych dziur polskich drogach ma również znaczny wpływ na ten stan rzeczy.

 

Belka skrętna – objawy zużycia w Renault Scenic

 

Nadmierne przeciążenie, jazda po kiepskich drogach, to niewątpliwie główne przyczyny uszkodzeń tylnego zawieszenia samochodu Renault Scenic, ale nie bez winy jest konstrukcja tylnej belki, która nie wytrzymuje próby czasu, choć belka skrętna w zamian umożliwia komfortową jazdę. Zdecydowanie polecamy zwracanie baczniejszej uwagi na niepokojące sygnały:

 

 • piszczenie, skrzypienie i trzeszczenie dobiegające od strony tylnej belki – wynik korozji łożysk igiełkowych z tendencją do coraz większego tarcia na skutek skorodowania czopów
 • stuki – wynik luzów powstałych na skutek owalizacji otworów montażowych – uszkodzenia doprowadzają do utraty geometrii tylnej belki
 • owalizacja otworów osadzenia łożysk w wahaczu lub belce – możliwa utrata amortyzacji
 • nierównomierne zużycie bieżnika – pochylenie kół w górnej części do wewnątrz
 • niestabilne prowadzenie pojazdu

 

Regeneracja tylnej belki Renault Scenic

 

Kompleksowa oferta dostępna na stronie internetowej tylnabelkapolska.pl, związana z regeneracją tylnych belek do samochodu Renault Scenic, to nasza specjalność poparta długoletnim doświadczeniem i nowoczesnym procesem technologicznym. Funkcjonując przez ponad dziesięć lat na rynku motoryzacyjnym, uzyskaliśmy miano rzetelnej i wiarygodnej firmy, która oferuje produkty najwyższej jakości. Regeneracja tylnej belki w samochodach Renault Scenic to jeden z najważniejszych elementów naszej oferty.

Nie każda belka skrętna nadaje się do regeneracji, a może to wynikać przede wszystkim z bardzo dużej eksploatacji samochodu lub zaniedbania przeglądów i jego odpowiedniej konserwacji. W tym zakresie jednak również wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom użytkowników aut francuskich. Belka tylna po regeneracji może zostać u nas zamówiona jako gotowy produkt. Kupna można w łatwy sposób dokonać za pośrednictwem naszej strony. Odsyłamy tym samym do zakładki Sklep.

Tylna belka do samochodu Renault Scenic jest jednym z wielu dostępnych wyrobów, które niezmiennie cieszą się zaufaniem klientów, tym bardziej że podlegamy stałej ocenie, ponieważ współpracujemy nie tylko z warsztatami naprawczymi, ale także z osobami indywidualnymi. Złożenie zamówienia na tylną belkę do samochodu Renault Scenic oznacza gwarancję właściwego doboru produktu do Twojego samochodu i w rezultacie bezproblemową wymianę. Regeneracja tylnej belki to proces, który przede wszystkim polega na:

 

 • oczyszczeniu tylnej belki z wszelkich zanieczyszczeń i piaskowaniu
 • demontażu wahaczy i wyprasowaniu czopów z wykorzystaniem ściągaczy hydraulicznych
 • regeneracji wahaczy i gwintów oraz otworów montażowych
 • zabezpieczeniu podstawy belki i wahaczy specjalną powłoką antykorozyjną
 • montażu łożysk igiełkowych
 • wprasowaniu czopów
 • złożeniu podstawy tylnej belki
 • dokonaniu kontroli osiowości pod kątem geometrii podstawy osi
 • montażu drążków skrętnych.

 

Każda regenerowana tylna belka do samochodu Renault Scenic objęta jest 3-letnią gwarancją bez limitu kilometrów.

Cennik

 

RODZAJ GWARANCJA CENA
(ze zwrotem starej belki)
CENA
(bez zwrotu starej belki)
KOSZT WYSYŁKI
Wszystkie typy 3 lata 650,- 850,- 150,-

 

PROCES NAPRAWY TYLNEJ BELKI

 

LP. REGENERACJA TYLNEJ BELKI
1 DEMONTAŻ BELKI
2 DIAGNOSTYKA
3 NAPRAWA
4 MONTAŻ BELKI
5 KONTROLA JAKOŚCI

Istnieje również możliwość sprzedaży kompletnej belki

Zasady współpracy:

 • demontujesz tylne zawieszenie i wysyłasz do nas,
 • zostaje wykonana naprawa tylnej belki
 • belka tylna zostaje wysłana pod wskazany przez Ciebie adres
Tylna belka – gwarancja Gwarancja
3 lata
Tylna Belka – cena Cena: 482 zł (ze zwrotem starej belki)
Tylna Belka – cena Cena: 689 zł (bez zwrotu starej belki)
Tylna belka – koszt wysyłki Koszt wysyłki
150zł