Regeneracja / naprawa
tylnej belki Renault Scenic

W latach 1996 – 2003 na rynku kolejno pojawiały się generacje samochodu osobowego Renault Scenic o nadwoziu minivan, którego charakter wyraźnie wskazywał na rodzinne wykorzystywanie. Co ciekawe, już w roku 1997 auto zostało uznane za samochód roku. Każdy, kto miał okazję poznać samochód trochę bliżej, mógł stwierdzić, że jest to pojazd niezwykle funkcjonalny. Przedział pasażerski wyjątkowo dobrze zagospodarowany z zachowaniem większej przestrzeni. Ponadto, auto cechuje się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa, komfortem jazdy oraz pojemnym bagażnikiem. W początkowym okresie był on raczej odmianą nadwoziową modelu Megane.

Samochód Renault Scenic, jak wiadomo, najczęściej był użytkowany przez liczne rodziny, wykorzystując nierzadko ponad miarę jego pojemność, co doprowadzało do zbyt dużych obciążeń i w konsekwencji do szybszego wyeksploatowania tylnej belki, chociaż jazda po nierównych i pełnych dziur polskich drogach ma również znaczny wpływ na ten stan rzeczy.

Renault Scenic

Objawy zużycia tylnej belki Renault Scenic

 

Nadmierne przeciążenie, jazda po kiepskich drogach to niewątpliwie główne przyczyny uszkodzeń tylnego zawieszenia samochodu Renault Scenic, ale nie bez winy jest konstrukcja tylnej belki, która nie wytrzymuje próby czasu, choć w zamian umożliwia komfortową jazdę. Zdecydowanie polecamy zwracanie baczniejszej uwagi na niepokojące sygnały:

 

 • piszczenie, skrzypienie i trzeszczenie dobiegające od strony tylnej belki – wynik korozji łożysk igiełkowych z tendencją do coraz większego tarcia na skutek z kolie skorodowania czopów
 • stuki – wynik luzów powstałych na skutek owalizacji otworów montażowych – uszkodzenia doprowadzają do utraty geometrii tylnej belki
 • owalizacja otworów osadzenia łożysk w wahaczu lub belce – możliwa utrata amortyzacji
 • nierównomierne zużycie bieżnika – pochylenie kół w górnej części do wewnątrz
 • niestabilne prowadzenie pojazdu

 

Regeneracja tylnej belki Renault Scenic

 

Kompleksowa oferta dostępna na stronie internetowej tylnabelkapolska.pl, związana z regeneracją tylnych belek do samochodu Renault Scenic to nasza specjalność poparta długoletnim doświadczeniem i nowoczesnym procesem technologicznym. Funkcjonując przez ponad dziesięć lat na rynku motoryzacyjnym, uzyskaliśmy miano rzetelnej i wiarygodnej firmy, która oferuje produkty najwyższej jakości.

Tylna belka do samochodu Renault Scenic jest jednym z wielu dostępnych wyrobów, które niezmiennie cieszą się zaufaniem klientów, tym bardziej że podlegamy stałej ocenie, ponieważ współpracujemy nie tylko z warsztatami naprawczymi, ale także z osobami indywidualnymi. Złożenie zamówienia na tylną belkę do samochodu Renault Scenic oznacza gwarancję właściwego doboru produktu do Twojego samochodu i w rezultacie bezproblemową wymianę. Proces regeneracji przede wszystkim polega na:

 

 • oczyszczeniu tylnej belki z wszelkich zanieczyszczeń i piaskowaniu
 • demontażu wahaczy i wyprasowaniu czopów z wykorzystaniem ściągaczy hydraulicznych
 • regeneracji wahaczy i gwintów oraz otworów montażowych
 • zabezpieczeniu podstawy belki i wahaczy specjalną powłoką antykorozyjną
 • montażu łożysk igiełkowych
 • wprasowaniu czopów
 • złożeniu podstawy tylnej belki
 • dokonaniu kontroli osiowości pod kątem geometrii podstawy osi
 • montażu drążków skrętnych.

 

Każda regenerowana tylna belka do samochodu Renault Scenic objęta jest 3-letnią gwarancją bez limitu kilometrów.
 

Cennik

 

RODZAJGWARANCJACENA
(ze zwrotem starej belki)
CENA
(bez zwrotu starej belki)
KOSZT WYSYŁKI
Wszystkie typy3 lata800,-1100,-150,-

 

ELEMENTY BELKI PODLEGAJĄCE WYMIANIE / REGENERACJI

 

LP.CZĘŚCI WYMIENIONE
1PODUSZKI
2ŁOŻYSKA BELKI
3WAHACZE
4CZOPY BELKI
5USZCZELNIACZE
Regeneracja / naprawa
tylnej belki Renault Scenic
4.4 (87.27%) 11 głosów
Gwarancja

Gwarancja
3 lata

Cena

Cena: 750 zł

(ze zwrotem starej belki)

Cena

Cena: 1050 zł

(bez zwrotu starej belki)

Wysyka

Koszt wysyłki
150zł