Regeneracja / naprawa
tylnej belki Renault Laguna

Rodzinny samochód osobowy Renault Laguna to najczęściej wybierane auto zaraz po Renault Megane. Począwszy od 1994, na rynku sukcesywnie pojawiały się kolejno trzy generacje tego pojazdu, ale to pierwsza odniosła największy sukces. Przez wszystkie te lata wyposażenie standardowe stale poszerzało się o nowe udogodnienia z myślą o jak najlepszej wygodzie kierowcy i pasażerów. To, co cieszyło to jedno, ale częste awarie elektroniki i zawieszenia nie były powodem do zadowolenia. Szczególnie dotyczy to drugiej generacji samochodu Renault Laguna. Zbyt szybkie zużycie tylnej belki to też efekt jazdy po naszych drogach pełnych nierówności i dziur. W tej sytuacji regeneracja tylnego zawieszenia następowała już po przejechaniu 50 tysięcy kilometrów. Łatwo zatem obliczyć, że naprawa co kilka lat mogła być szokiem dla użytkowników. Na potrzeby właścicieli samochodów Renault Laguna na naszej stronie internetowej tylnabelkapolska.pl funkcjonuje oferta kompleksowej współpracy w zakresie regeneracji i zakupu gotowych już tylnych belek.

Renault Laguna

Na jakie objawy zwracamy uwagę?

 

Zwrócenie uwagi na objawy zużycia eksploatacyjnego lub uszkodzenia jest o tyle istotne, że ewentualne wychwycenie drobnej usterki oraz wykonanie okresowego przeglądu pozwoli przedłużyć żywotność tylnej belki, choć nie można oczekiwać osiągnięcia znacznych przebiegów. W szczególności należy uważać na:

 

 • charakterystyczne metaliczne stuki dochodzące z tyłu pojazdu, zwłaszcza podczas jazdy po nierównej nawierzchni
 • odgłosy „strzelania” podczas pokonywania zakrętów
 • pochylenie tylnych kół w górnej ich części do wewnątrz – luzy na wahaczu, złe prowadzenie i zbyt szybkie zużycie bieżnika opon
 • poczucie prowadzenia tzw. twardego samochodu, które jest wynikiem uszkodzenia łożysk na skutek korozji czopów
 • ocieranie kół o nadkola

 

Do uszkodzeń drążków skrętnych i stabilizujących oraz elementów metalowo-gumowych dochodzi najczęściej w wyniku kolizji drogowej, co nierzadko może być powodem dyskwalifikacji tylnej belki do regeneracji.

 

Regeneracja tylnej belki samochodu Renault Laguna

 

Wieloletnie doświadczenie oraz wypracowany proces technologiczny pozwala naszej firmie na profesjonalną regenerację tylnej belki do samochodu Renault Laguna. Cykl produkcyjny z wykorzystaniem najwyższej jakości części i materiałów oraz specjalistycznych urządzeń obejmuje między innymi:

 

 • demontaż wahaczy z użyciem ściągaczy hydraulicznych
 • hydrauliczne wyprasowanie czopów
 • oczyszczenie wahaczy i podstawy tylnej belki z wszelkich zanieczyszczeń, w tym korozji, ewentualne piaskowanie
 • regenerację wahaczy
 • nałożenie specjalnej powłoki antykorozyjnej na podstawę i wahacze
 • montaż łożysk igiełkowych
 • wprasowanie czopów
 • kontrola osiowości
 • montaż drążków skrętnych

 

W zależności od uzgodnień zregenerowana tylna belka do samochodu Renault Laguna może być wysłana zarówno na adres użytkownika, jak i warsztatu, w którym zostanie zamontowana. Na nasze produkty udzielamy 3-letniej gwarancji bez limitu kilometrów.

 

Cennik

 

RODZAJGWARANCJACENA
(ze zwrotem starej belki)
CENA
(bez zwrotu starej belki)
KOSZT WYSYŁKI
hatchback3 lata650,-950,-150,-
kombi3 lata650,-950,-150,-

 

ELEMENTY BELKI PODLEGAJĄCE WYMIANIE / REGENERACJI

 

LP.CZĘŚCI WYMIENIONE
1PODUSZKI
2ŁOŻYSKA BELKI
3WAHACZE
4CZOPY BELKI
5USZCZELNIACZE
Regeneracja / naprawa
tylnej belki Renault Laguna
4 (80%) 8 głosów
Gwarancja

Gwarancja
3 lata

Cena

Cena: 650 zł

(ze zwrotem starej belki)

Cena

Cena: 950 zł

(bez zwrotu starej belki)

Wysyka

Koszt wysyłki
150zł