Tylna belka Peugeot Partner
RegeneracjaZajmujemy się wszechstronną naprawą tylnych belek do samochodów francuskich producentów. Regeneracja tylnej belki samochodu Peugeot Partner wykonywana jest na miejscu przez naszych specjalistów. Korzystamy tylko z najwyższej jakości części, które gwarantują bezpieczeństwo użytkowania.

tylna belka peugeot partner

Produkowany od roku 1996 samochód Peugeot Partner to wspólna inicjatywa firmy Peugeot i Citroen: początkowo w wersji osobowo-dostawczej w ciągu dziesięciu lat doczekał się dwóch generacji. Dla wielu użytkowników dróg była to całkowicie nowa oferta pojazdów uniwersalnych, choć do budowy samochodu Peugeot Partner wykorzystano elementy z innych produkcji koncernu PSA, w tym między innymi przednie zawieszenie McPherson i drążki skrętne w tylnej belce. Obecnie wykorzystywany w firmach jako auto dostawcze.

Samochód Peugeot Partner w drugiej odsłonie stał się zupełnie nowym produktem, z wieloma różnicami, w tym charakterystycznymi dla tylnej belki, która składa się przede wszystkim z:

 

 • poprzecznicy tj. rury nośnej umocowanej do podwozia trawersami z poduszkami mocującymi
 • czopów usytuowanych na obu końcach poprzecznicy wraz z ułożyskowanymi podłużnymi wahaczami
 • poprzecznych drążków skrętnych (element sprężysty, który jest odpowiednikiem typowych dla innych aut sprężyn)

 

Ten rodzaj zawieszenia tylnego Peugeot Partner pozwolił uzyskać większą przestrzeń bagażową oraz, co za tym idzie, określoną dla danego typu ładowność. Niestety pomimo wielu zalet tylna belka tego „francuza” również ma swoje wady.

Kiedy występuje konieczność regeneracji tylnej belki Peugeot Partner?

Zawieszenie samochodu Peugeot Partner w postaci tylnej belki może funkcjonować sprawnie przez wiele tysięcy kilometrów, ale pod warunkiem wykonywania okresowych przeglądów, braku przeładowania i jazdy po drogach wolnych od wszelkich nierówności. W polskich realiach niestety jest to niemożliwe do osiągnięcia i nie ma co się dziwić, że tylna belka zdecydowanie krócej jest użytkowana z uwagi na częstsze awarie. Oczywiście wspomniane kontrole stanu osi przedłużą jej żywotność, ale musimy mieć świadomość, że nie przekłada się to na zupełne wyeliminowanie problemu i w którymś momencie belka tylna będzie wymagała ingerencji doświadczonego mechanika. Zazwyczaj, gdy zauważymy brak stabilności jazdy samochodem Peugeot Partner, nierównomierne zużywanie się bieżnika opon i wyraźne dźwięki z tylnej części pojazdu, powinniśmy bezwzględnie udać się do warsztatu na dokładne sprawdzenie tylnej belki. Z naszego doświadczenia wiemy, że regeneracja tylnej belki (lub jej wymiana na nową) jest konieczna w przypadku zaistnienia najbardziej charakterystycznych objawów:

 

 • wyraźne trzeszczenie i skrzypienie dobiegające z tylnego zawieszenia, co wskazuje na skorodowane łożyska igiełkowe
 • metaliczne stuki odczuwalne w tylnej belce, które powstają na skutek deformacji otworów osadzenia łożysk w wahaczach, co przyczynia się również do utraty amortyzacji
 • znaczne obniżenie wysokości zawieszenia

 

W skrajnych przypadkach, takich jak pochylenie i zmiana geometrii kół, a nawet obcieranie opon o nadkole, to nie tylko pewność natychmiastowej decyzji o regeneracji tylnej belki Peugeot Partner, ale konieczność, ponieważ w sposób zdecydowany obniżone jest bezpieczeństwo jazdy. Należy to zrobić jak najszybciej, zwłaszcza że każdy dzień eksploatacji uszkodzonej belki może się również przyczynić do jej dyskwalifikacji w przypadku naprawy. Nie zwlekajmy więc. Cena wykonania tego procesu nie jest bardzo wysoka, a na bezpieczeństwie przecież nie można oszczędzać.

 

Peugeot Partner – regeneracja/naprawa tylnej belki

 

Dość skomplikowany układ elementów tylnej belki Peugeot Partner sprawia, że bez specjalistycznej naprawy zawieszenie nie będzie w pełni sprawne i może przyczynić się do powstania uszkodzeń oraz zagrożeń na drodze. W naszej firmie regeneracja tylnej belki odbywa się na zasadzie procesu produkcyjnego przeprowadzanego na nowoczesnej linii technologicznej i polega m.in. na:

 

 • demontażu wahaczy z użyciem specjalistycznych ściągaczy hydraulicznych
 • demontażu podstawy belki tylnej
 • wyprasowaniu czopów
 • naprawie wahaczy
 • wykonaniu zabezpieczenia podstawy belki oraz wahaczy powłoką antykorozyjną
 • wprasowaniu czopów
 • montażu łożysk igiełkowych
 • montażu podstawy belki tylnej oraz sprawdzeniu osiowości pod kątem jej geometrii
 • montażu drążków skrętnych

 

Utrzymanie wysokiego reżimu produkcyjnego pozwala na uzyskanie najwyższej jakości regeneracji i naprawy tylnej belki Peugeot Partner przekładającej się na długie użytkowanie porównywalne do nowego zawieszenia. W naszej ofercie dostępnej na stronie internetowej www.tylnabelkapolska.pl każdy posiadacz samochodu Peugeot Partner znajdzie odpowiednią dla siebie propozycję, by w szybkim czasie znów bezpiecznie i komfortowo jeździć swoim ulubionym autem i przez dłuższy czas nie musieć się martwić procesem, jakim jest regeneracja belki. Tylna belka Peugeot Partner po wykonanej przez nas regeneracji i naprawie posiada 3-letnią gwarancję bez limitu kilometrów. Warto zwrócić uwagę, że cena usług i produktów jest relatywnie niewysoka. Regeneracja belki w samochodzie Peugeot Partner to koszt zamykający się w kwocie 950 złotych (cena maleje przy zwrocie starej belki – 650 złotych). Szczegóły prezentujemy poniżej:

Cennik

 

RODZAJ GWARANCJA CENA
(ze zwrotem starej belki)
CENA
(bez zwrotu starej belki)
KOSZT WYSYŁKI
osobowy 3 lata 650,- 950,- 150,-
ciężarowy 600kg 3 lata 650,- 950,- 150,-
ciężarowy 800kg 3 lata 650,- 950,- 150,-

PROCES NAPRAWY TYLNEJ BELKI

 

LP. REGENERACJA TYLNEJ BELKI
1 DEMONTAŻ BELKI
2 DIAGNOSTYKA
3 NAPRAWA
4 MONTAŻ BELKI
5 KONTROLA JAKOŚCI
Shopping Cart
Scroll to Top