Regeneracja / naprawa
tylnej belki Citroen Xsara

Hatchback i kombi to dwa rodzaje nadwozia, w których samochód Citroen Xsara produkowany był od roku 1997 do 2004. Choć część rozwiązań znalazło się w aucie po poprzedniku, to wiele nowości zachęcały klientów do jego zakupu. Nawet obecność tylnej belki skrętnej nie była przeszkodą. Faktem jest, że obecnie w Polsce jest ich coraz mniej, ale zagorzałych fanów samochodu Citroen Xsara nie brakuje. To dla nich, w naszej ofercie dostępnej na stronie internetowej tylnabelkapolska.pl funkcjonuje propozycja regeneracji tylnego zawieszenia, które w tym akurat modelu stanowiło niezwykle komfortowe prowadzenie podczas jazdy.

Zachowanie wyjątkowych właściwości jezdnych samochodu Citroen Xsara wymaga jednak szczególnej dbałości o tylną belkę poprzez określony serwis wykonywany przynajmniej co 50 tysięcy kilometrów. Również stan polskich dróg nie sprzyja osiągom dobrego stanu używalności tego zawieszenia, tym bardziej że podczas jazdy po nierównościach, a nierzadko dziurach właściciele samochodu Citroen Xsara mogą mieć nie lada kłopot w postaci uszkodzeń niektórych elementów tylnego zawieszenia.

Citroen Xsara

Objawy zużycia lub uszkodzeń tylnej belki

 

Niezależnie czy jest to wynikiem naturalnej eksploatacji, czy też uszkodzeń wynikłych z innych niezależnych od kierowcy przyczyn warto zawsze zwracać uwagę podczas prowadzenia samochodu Citroen Xsara na dziwne odgłosy dobiegające z tyłu pojazdu:

 

  • trzaski i piski, których pochodzenie to zazwyczaj zatarte łożyska igiełkowe spowodowane korozją w pierwszej kolejności czopów i w konsekwencji łożysk – jest to wynik wnikającej do wewnątrz tylnej belki wilgoci podczas złych warunków atmosferycznych
  • wyraźne metaliczne stuki – wynik luzów powstałych na skutek wytarcia elementów zawieszenia – zwracamy uwagę na pochylenie górnej części kół do wewnątrz – jest to ewidentny objaw utraty geometrii
  • owalizacja otworów osadzenia łożysk igiełkowych w wahaczu lub belce – efektem defektu może być utrata amortyzacji samochodu
  • nierównomierne zużycie bieżnika opon – widoczne przekroczenie parametrów dotyczących rozbieżności lub zbieżności kół
  • w trakcie jazdy po nierównej nawierzchni odczuwa się wyraźną niestabilność prowadzenia samochodu Citroen Xsara
  • metaliczne odgłosy – efekt uszkodzenia elementów metalowo-gumowych mocujących zawieszenie do podwozia
  • znaczne obniżenie tyłu pojazdu – efekt uszkodzenia drążków skrętnych i stabilizujących

 

Cennik

Citroen Xsara (1997-2005) hatchback

 

RODZAJBębnyTarczeABSbez ABSGWARANCJACENA
(ze zwrotem starej belki)
CENA
(bez zwrotu starej belki)
KOSZT WYSYŁKI
13 lata750,-950,-150,-
23 lata750,-950,-150,-
33 lata750,-950,-150,-
43 lata750,-950,-150,-

 

Citroen Xsara (1997-2005) kombi

RODZAJBębnyTarczeABSbez ABSGWARANCJACENA
(ze zwrotem starej belki)
CENA
(bez zwrotu starej belki)
KOSZT WYSYŁKI
13 lata750,-950,-150,-
23 lata750,-950,-150,-
33 lata750,-950,-150,-
43 lata750,-950,-150,-

 

Regeneracja tylnej belki

 

Naprawa tylnej belki samochodu Citroen Xsara to skomplikowany proces, zwłaszcza że ten model posiada różne wersje zawieszenia, ale nasza firma wbrew trudnościom jest w stanie spełnić wszelkie oczekiwania ich użytkowników. W regeneracji osi stosujemy tylko najwyższej jakości części i materiały gwarantujące późniejsze bezproblemowe użytkowanie. Ponadto wpływ na jakość naprawy ma proces technologiczny i wykorzystywane specjalistyczne urządzenia, które w ostatecznym rezultacie pozwalają uzyskać bez mała nowy produkt. Regeneracji podlegają przede wszystkim:

 

  • sztywny element zawieszenia, czyli poprzecznica
  • wahacze wzdłużne ułożyskowane
  • zespół drążków skrętnych resorująco-stabilizujących

 

Klienci decydujący się na szybką realizację ewentualnego zamówienia mogą liczyć na produkty gotowe, dostępne w każdej chwili na magazynie i w atrakcyjnych cenach. Użytkownicy samochodów Citroen Xsara dzięki doskonałej jakości tylnych belek uzyskają ponownie pełną sprawność prowadzenia pojazdu i efekt komfortu. Proponowane wyroby mają 3-letnią gwarancję bez limitu kilometrów.

 

ELEMENTY BELKI PODLEGAJĄCE WYMIANIE / REGENERACJI

 

LP.CZĘŚCI WYMIENIONE
1PODUSZKI
2ŁOŻYSKA BELKI
3WAHACZE
4CZOPY BELKI
5USZCZELNIACZE
Regeneracja / naprawa
tylnej belki Citroen Xsara
3.9 (77.78%) 9 głosów
Gwarancja

Gwarancja
3 lata

Cena

Cena: 750 zł

(ze zwrotem starej belki)

Cena

Cena: 950 zł

(bez zwrotu starej belki)

Wysyka

Koszt wysyłki
150zł