Tylna belka Citroen Xsara
Regeneracja / NaprawaZajmujemy się wszechstronną naprawą tylnych belek do samochodów francuskich producentów. Regeneracja tylnej belki samochodu Citroen Xsara wykonywana jest na miejscu przez naszych specjalistów. Korzystamy tylko z najwyższej jakości części, które gwarantują bezpieczeństwo użytkowania.

tylna belka citroen xsara

Hatchback i kombi to dwa rodzaje nadwozia, w których samochód Citroen Xsara produkowany był od roku 1997 do 2004. Choć część rozwiązań znalazło się w aucie po poprzedniku, to wiele nowości zachęcało klientów do jego zakupu. Nawet tylna belka skrętna nie była przeszkodą. Faktem jest, że obecnie w Polsce samochodów tych jest coraz mniej, ale zagorzałych fanów Citroena Xsara wciąż nie brakuje. To dla nich w naszej ofercie dostępnej na stronie internetowej tylnabelkapolska.pl funkcjonuje propozycja regeneracji tylnego zawieszenia, które w tym akurat modelu pozwalało na niezwykle komfortowe prowadzenie podczas jazdy.

Zachowanie wyjątkowych właściwości jezdnych samochodu Citroen Xsara wymaga jednak szczególnej dbałości o element, jakim jest tylna belka – jego przegląd powinien być wykonywany przez określony serwis, przynajmniej co 50 tysięcy kilometrów. Również stan polskich dróg nie sprzyja osiągom dobrego stanu używalności tego zawieszenia, tym bardziej że podczas jazdy po nierównościach, a nierzadko dziurach, właściciele samochodu Citroen Xsara mogą mieć nie lada kłopot w postaci uszkodzeń niektórych elementów tylnego zawieszenia. Stan dróg w Polsce się poprawia, ale belka skrętna cały czas nie wytrzymuje zderzenia z rodzimą rzeczywistością. Zwłaszcza przy dłuższej eksploatacji. Dlatego też regeneracja tylnej belki jest tak ważnym elementem naszej oferty.

Objawy zużycia lub uszkodzeń tylnej belki

Niezależnie, czy jest to wynikiem naturalnej eksploatacji, czy też uszkodzeń wynikłych z innych niezależnych od kierowcy przyczyn, warto zawsze zwracać uwagę podczas prowadzenia samochodu Citroen Xsara na dziwne odgłosy dobiegające z tyłu pojazdu:

  • trzaski i piski, których pochodzenie to zazwyczaj zatarte łożyska igiełkowe spowodowane korozją w pierwszej kolejności czopów i w konsekwencji łożysk – jest to efekt wnikającej do wewnątrz tylnej belki wilgoci podczas złych warunków atmosferycznych
  • wyraźne metaliczne stuki – wynik luzów powstałych na skutek wytarcia elementów zawieszenia – zwracamy uwagę na pochylenie górnej części kół do wewnątrz – jest to ewidentny objaw utraty geometrii
  • owalizacja otworów osadzenia łożysk igiełkowych w wahaczu lub belce – efektem defektu może być utrata amortyzacji samochodu
  • nierównomierne zużycie bieżnika opon – widoczne przekroczenie parametrów dotyczących rozbieżności lub zbieżności kół
  • w trakcie jazdy po nierównej nawierzchni odczuwa się wyraźną niestabilność prowadzenia samochodu Citroen Xsara
  • metaliczne odgłosy – efekt uszkodzenia elementów metalowo-gumowych mocujących zawieszenie do podwozia
  • znaczne obniżenie tyłu pojazdu – efekt uszkodzenia drążków skrętnych i stabilizujących

Cennik

Citroen Xsara (1997-2005) hatchback

 

RODZAJ Bębny Tarcze ABS bez ABS GWARANCJA CENA
(ze zwrotem starej belki)
CENA
(bez zwrotu starej belki)
KOSZT WYSYŁKI
1 3 lata 650,- 850,- 150,-
2 3 lata 650,- 850,- 150,-
3 3 lata 650,- 850,- 150,-
4 3 lata 650,- 850,- 150,-

 

Citroen Xsara (1997-2005) kombi

RODZAJ Bębny Tarcze ABS bez ABS GWARANCJA CENA
(ze zwrotem starej belki)
CENA
(bez zwrotu starej belki)
KOSZT WYSYŁKI
1 3 lata 650,- 850,- 150,-
2 3 lata 650,- 850,- 150,-
3 3 lata 650,- 850,- 150,-
4 3 lata 650,- 850,- 150,-

 

Regeneracja tylnej belki

Naprawa tylnej belki samochodu Citroen Xsara to skomplikowany proces, zwłaszcza że ten model posiada różne wersje zawieszenia, ale nasza firma wbrew trudnościom jest w stanie spełnić wszelkie oczekiwania jego użytkowników. W regeneracji osi stosujemy tylko najwyższej jakości części i materiały gwarantujące późniejsze bezproblemowe użytkowanie. Ponadto wpływ na jakość naprawy ma proces technologiczny i wykorzystywane specjalistyczne urządzenia, które w ostatecznym rezultacie pozwalają uzyskać bez mała nowy produkt. Regeneracji podlegają przede wszystkim:

  • sztywny element zawieszenia, czyli poprzecznica
  • wahacze wzdłużne ułożyskowane
  • zespół drążków skrętnych resorująco-stabilizujących

Klienci decydujący się na szybką realizację ewentualnego zamówienia mogą liczyć na produkty gotowe, dostępne w każdej chwili na magazynie i w atrakcyjnych cenach. Użytkownicy samochodów Citroen Xsara, dzięki doskonałej jakości tylnych belek, uzyskają ponownie pełną sprawność prowadzenia pojazdu i efekt komfortu. Każda tylna belka (czy to nowa, czy po regeneracji) posiada 3-letnią gwarancję bez limitu kilometrów. Warto cały proces powierzyć profesjonalnej firmie o dużym doświadczeniu. Belka tylna prędzej czy później znów się zużyje, dlatego zadbajmy, by wizyty w warsztatach były jak najrzadsze. Cena wykonania całego procesu w naszych placówkach nie jest wysoka. Belka skrętna po regeneracji może również zostać zabrana i dostarczona z powrotem przez kuriera. Dokładny schemat procesu, jakim jest regeneracja belki “na odległość” znajduje się na stronie głównej naszego serwisu.

 

PROCES NAPRAWY TYLNEJ BELKI

 

LP. REGENERACJA TYLNEJ BELKI
1 DEMONTAŻ BELKI
2 DIAGNOSTYKA
3 NAPRAWA
4 MONTAŻ BELKI
5 KONTROLA JAKOŚCI
Shopping Cart
Scroll to Top