Tylna belka Citroen Xsara Picasso
Regeneracja / naprawaZajmujemy się wszechstronną naprawą tylnych belek do samochodów francuskich producentów. Regeneracja tylnej belki samochodu Citroen Xsara Picasso wykonywana jest na miejscu przez naszych specjalistów. Korzystamy tylko z najwyższej jakości części, które gwarantują bezpieczeństwo użytkowania.

regeneracja tylnej belki citroen xsara picasso

Zaprojektowany pod koniec dwudziestego wieku w pracowniach koncernu PSA samochód Citroen Xsara Picasso to wyjątkowy kompaktowy minivan o niebanalnej stylistyce, choć dla niektórych dość kontrowersyjnej. Auto zbudowane na płycie podłogowej Xsary posiada przestronne, funkcjonalne i efektowne wnętrze. Najważniejsza jednak zaleta to niesamowite wrażenia z jazdy: znakomite prowadzenie i doskonała przyczepność do nawierzchni, co sprawia, że jest komfortowa. Tak jak inne „francuzy”, tak i auto Citroen Xsara Picasso ma wady dotyczące tylnego zawieszenia. Założenia producenta niestety nie wytrzymały próby czasu, ponieważ ten model samochodu wykorzystywany był najczęściej przez rodziny i tylna belka podczas nadmiernej eksploatacji po prostu zużywała się szybciej.

Wymiana osi na nową co 3-4 lata to niekorzystny obraz dla samochodu Citroen Xsara Picasso, dlatego zdecydowanie atrakcyjniejszą propozycją, jaką oferujemy posiadaczom tego modelu, jest całkiem niedroga regeneracja tylnej belki. Oferta dostępna na stronie internetowej tylnabelkapolska.pl obejmuje również zakup tylnego zawieszenia po naprawie. Wszystkie nasze wyroby objęte są 3-letnią gwarancją bez limitu kilometrów.

Regeneracja tylnej belki – na czym polega?

Pomimo uciążliwości dla użytkowników związanej z trwałością tylnej belki samochodu Citroen Xsara Picasso, nadal cieszy się on powodzeniem. Udogodnienia w postaci klarownych warunków współpracy z pewnością pozwolą wszystkim zainteresowanym klientom skorzystać ze specjalistycznej regeneracji wykonywanej w ciągu technologicznym i z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń hydraulicznych oraz najwyższej jakości części i materiałów dostarczanych przez przodujących w branży motoryzacyjnej producentów. Regeneracja tylnej belki samochodu Citroen Xsara Picasso polega m.in. na:

 • demontażu wahaczy, ich regeneracji i zabezpieczeniu powłoką antykorozyjną
 • wyprasowaniu czopów
 • oczyszczeniu belki i elementów z wszelkich zanieczyszczeń, piaskowaniu i malowaniu farbą antykorozyjną
 • wprasowaniu czopów
 • montażu łożysk igiełkowych
 • montażu podstawy tylnej belki
 • kontroli osiowości
 • montażu drążków skrętnych
 • kompleksowej kontroli w zakresie przyszłego użytkowania

Jak rozpoznać nieprawidłowe funkcjonowanie tylnej belki?

Starsza generacja zawieszenia (tylna belka), jaka charakteryzuje samochód Citroen Xsara Picasso, obok komfortowej jazdy jest, jak już wspominaliśmy, awaryjnym rozwiązaniem. Oczywiście określona reakcja na pierwsze symptomy przedłuży żywotność osi, ale nie zatrzyma na dłużej procesu destrukcji. Powinniśmy zareagować, gdy usłyszymy dobiegające z tyłu samochodu odgłosy piszczenia. W innym przypadku powstaną kolejne objawy, a przede wszystkim:

 • stuki, które są wynikiem luzów powstałych z wytarcia elementów tylnej belki
 • utrata amortyzacji, która jest wynikiem owalizacji otworów osadzenia łożysk igiełkowych w wahaczu lub belce
 • przekroczenie parametrów zbieżności lub rozbieżności kół tylnych (zużywanie się bieżnika opon od strony wewnętrznej)
 • utrata przyczepności do nawierzchni i złe prowadzenie pojazdu

Zwlekanie z decyzją o wykonaniu opisanej wyżej naprawy w samochodzie Citroen Xsara Picasso może skutkować sytuacją, w której tylna belka zostanie zdyskwalifikowana do regeneracji. Na takie sytuacje nasza firma również jest przygotowana, ponieważ w stałej sprzedaży posiadamy gotowe zawieszenia adekwatne do danego modelu auta, także do Citroena Xsara Picasso.

Cennik

RODZAJ GWARANCJA CENA
(ze zwrotem starej belki)
CENA
(bez zwrotu starej belki)
KOSZT WYSYŁKI
Wszystkie typy 3 lata 650,- 950,- 150,-

 

PROCES NAPRAWY TYLNEJ BELKI

 

LP. REGENERACJA TYLNEJ BELKI
1 DEMONTAŻ BELKI
2 DIAGNOSTYKA
3 NAPRAWA
4 MONTAŻ BELKI
5 KONTROLA JAKOŚCI

Istnieje również możliwość sprzedaży kompletnej belki

Zasady współpracy:

 • demontujesz tylne zawieszenie i wysyłasz do nas,
 • zostaje wykonana naprawa tylnej belki
 • belka tylna zostaje wysłana pod wskazany przez Ciebie adres
Tylna belka – gwarancja Gwarancja
3 lata
Tylna Belka – cena Cena: 482 zł (ze zwrotem starej belki)
Tylna Belka – cena Cena: 689 zł (bez zwrotu starej belki)