Tylna belka Citroen Berlingo
Regeneracja / Naprawa

Dostępny dla klientów samochód Citroen Berlingo w wersji osobowej lub dostawczej to produkt tworzony od 1996 roku wspólnie z marką Peugeot. Wejście na rynek to początek nowego typu aut uniwersalnych. Podobnie jak w innych, wspólnych projektach realizowanych w ramach koncernu PSA, w samochodzie Citroen Berlingo nie brakuje wielu rozwiązań sprawdzonych w innych modelach. Obecnie auto wykorzystywane jest w firmach do tzw. lekkiego transportu. Jest to wynik zmian dokonanych w 2008 roku. Nowe kształty i rozwiązania dotyczące zawieszenia pozwoliły uzyskać efektywność i komfort jazdy. Jednak tylna belka w samochodzie Citroen Berlingo, która od zawsze charakteryzuje francuskie auta, obok niewątpliwych zalet posiada także podobne wady: szybkie zużycie i podatność na uszkodzenia. Część tę można wymienić na nową lub też przeprowadzić regenerację tylnej belki w sprawdzonym serwisie. W naszej firmie regenerujemy tylne belki samochodów marki Renault, Citroen i Peugeot.

Tylna belka Citroen Berlingo

Tylna belka – objawy uszkodzenia

Zazwyczaj wyjątkowo komfortowa jazda samochodem Citroen Berlingo przekłada się na zadowolenie klientów z użytkowania tego auta, ale wpływa też na bagatelizowanie pierwszych objawów zużycia tylnej belki. W przypadku jazdy po polskich drogach ma to szczególne znaczenie, ponieważ proces destrukcji postępuje bardzo szybko, zwłaszcza gdy auto jest przeciążone. Poniższe objawy wskazują, że tylna belka w samochodach Citroen Berlingo wymaga naprawy i regeneracji.

  • piski i trzaski dochodzące z zatartych łożysk – wynik skorodowania czopów i łożysk igiełkowych spowodowany wilgocią
  • luzy i stuki – efekt wytarcia się elementów tylnej belki
  • utrata geometrii – widoczne pochylenie kół do wewnątrz pojazdu
  • utrata amortyzacji – owalizacja otworów osadzenia łożysk igiełkowych w wahaczu lub w belce
  • widoczne nadmierne zużywanie się bieżnika opon od wewnętrznej strony
  • niestabilność podczas prowadzenia samochodu Citroen Berlingo, zwłaszcza w trakcie jazdy po nierównej nawierzchni
  • wyraźne obniżenie tyłu samochodu z charakterystycznymi metalicznymi odgłosami – wynik uszkodzenia drążków skrętnych i stabilizujących

Regeneracja tylnej belki w Citroenie jest rozwiązaniem tańszym niż całkowita wymiana zawieszenia. Przeprowadzona w profesjonalnym serwisie, który ma doświadczenie w takich naprawach, gwarantuje bezpieczeństwo i komfort jazdy na długie lata.

Naprawa i regeneracja tylnej belki Citroen Berlingo

Wieloletnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej pozwoliło nam na osiągnięcie najwyższej jakości w procesie, jakim jest regeneracja tylnej belki w samochodach francuskich, takich jak Citroen Berlingo. Tylne zawieszenie nadające się do naprawy poddane jest oczyszczeniu z zanieczyszczeń, a następnie piaskowaniu. Wszystkie części odpowiadające za bezpieczną i komfortową jazdę są zazwyczaj wymieniane: czopy, łożyska igiełkowe, uszczelniacze i tuleje metalowo-gumowe poprzecznicy. Wykorzystuje się do tego celu specjalistyczne urządzenia hydrauliczne. Zanim jednak do tego dojdzie, wykonujemy kompleksową regenerację wszystkich gniazd, otworów montażowych i malowanie specjalną farbą antykorozyjną. Po zakończeniu procesu naprawy tylna belka jest składana w całość i sprawdzana pod kątem osiowości oraz wykonywana jest określona regulacja. Tylne zawieszenie samochodu Citroen Berlingo jest gotowe. Belka tylna będzie działać bez zarzutu co najmniej przez kolejne 3 lata.

Oferta regeneracji i naprawy tylnej belki

W naszej ofercie dostępnej na stronie internetowej tylnabelkapolska.pl każdy użytkownik samochodu Citroen Berlingo znajdzie propozycję, jaką jest regeneracja belki, ale nie tylko, ponieważ nie wszystkie zużyte osie mogą się nadawać do naprawy. Co to znaczy? Dla tych użytkowników, którym przytrafiła się awaria tylnego zawieszenia dyskwalifikująca ten podzespół do ponownego użytku (naprawa tylnej belki nie jest już możliwa lub po prostu się nie opłaca), proponujemy gotowe produkty do auta Citroen Berlingo bez potrzeby dostarczania osi. Każda tylna belka po regeneracji lub naprawie posiada 3-letnią gwarancję bez limitu kilometrów. Cena takiej naprawy lub wymiany jest zatem relatywnie niska, a profity znaczące.

Naprawa tylnej belki w Twoim Citroenie to proces, który możesz przeprowadzić bez odwiedzania naszego warsztatu. Wystarczy, że zdemontujesz tylną belkę u swojego mechanika, a następnie odeślesz ją nam kurierem. Po potwierdzeniu, że część nadaje się do naprawy, wykonywana jest regeneracja belki, którą potem odsyłamy na wskazany przez klienta adres. Łączna cena procesu nie jest wysoka, wiec zdecydowanie warto w tym zakresie zaufać profesjonalistom.

Cennik

 

RODZAJGWARANCJACENA
(ze zwrotem starej belki)
CENA
(bez zwrotu starej belki)
KOSZT WYSYŁKI
osobowy3 lata650,-850,-150,-
ciężarowy 600kg3 lata650,-850,-150,-
ciężarowy 800kg3 lata650,-850,-150,-

 

ELEMENTY BELKI PODLEGAJĄCE WYMIANIE / REGENERACJI

 

LP.CZĘŚCI WYMIENIONE
1PODUSZKI
2ŁOŻYSKA BELKI
3WAHACZE
4CZOPY BELKI
5USZCZELNIACZE
Tylna belka Citroen Berlingo
Regeneracja / Naprawa
3.8 (75.29%) 17 głosów
Gwarancja

Gwarancja
3 lata

Cena

Cena: 650 zł

(ze zwrotem starej belki)

Cena

Cena: 850 zł

(bez zwrotu starej belki)

Wysyka

Koszt wysyłki
150zł