Jaki wybrać samochód dostawczy?

Citroen Berlingo vs Peugeot Partner

citroen berlingo samochód dostawczyIdealną propozycją dla osób szukających samochodu dostawczego, które prowadzą niewielką lub średnią firmę są samochody francuskich marek Citroen i Peugeot. Modele Citroen Berlingo oraz Peugeot Partner zaspokoją potrzeby najbardziej wymagających klientów. Na pytanie który model wybrać, Citroen Berlingo czy Peugeot Partner nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż oba modele są bliźniaczo do siebie podobne. Ponadto były produkowane przez tego samego producenta, grupę PSA. W obu przypadkach koszty eksploatacji oraz ewentualnych napraw nie są wysokie. Najpoważniejszym kosztem z jakim musi się liczyć posiadacz obu modeli jest tylna belka. Jej wymiana lub naprawa oscyluje w granicach do 2 tysięcy złotych. Zazwyczaj serwisy zajmujące się francuskimi samochodami oferują naprawę obu samochodów w tej samej cenie ze względu na niemalże identyczną budowę. Powoduje to, iż wybór pomiędzy Berlingo a Partnerem to wybór czysto kosmetyczny zależny od preferencji klienta i jego przekonań do danej marki.

Samochód dostawczy – jaki wybrać?

citroen berlingo czy peugeot partnerWybór samochodu dostawczego powinien się opierać na potrzebach przedsiębiorcy. W zależności od wielkości firmy szefowie wybierają pojazdy o średniej lub dużej powierzchni załadunkowej. Dla małych firm idealnym wyborem będą małe samochody dostawcze takie jak Citroen Berlingo lub Peugeot Partner. Dla średnich firm idealnie sprawdzają się samochody takie jak Renault Traffic. Przedsiębiorcy potrzebujący największej powierzchni załadunkowej mogą kupić samochody pokroju Renault Mastera czy też Mercedesa Sprintera.
Najbardziej optymalnym wyborem dla firmy która dla przykładu dostarcza codziennie rano pieczywo będzie samochód o odpowiedniej ładowności, przy czym nie powinien to być samochód o dużych gabarytach ze względu na znacznie ograniczone powierzchnie parkingowe. Innym przykładem może być firma budowlana. W tym przypadku świetnie sprawdzi się samochód o dużej ładowności i powierzchni załadunkowej. Bardzo często budowlańcy przewożą duże regipsowe płyty czy też spore ilości worków z cementem. Perfekcyjnym wyborem będzie wcześniej wspomniany Renault Master.
Natomiast dla osób które przewożą niewielkie ilości sprzętu lub produktów lub pracują w centrach miast idealnym rozwiązaniem będą samochody o rozmiarach aut osobowych, przystosowane do przewożenia do kilkuset kilogramów. Do takich aut zaliczają się wspomniane wcześniej Citroen Berlingo oraz Peugeot Partner.

Załadunek samochodu dostawczego.

Jednym z najczęstszych pytań przedsiębiorców odnośnie samochodu dostawczego w firmie jest pytanie, ile może wystawać ładunek z samochodu dostawczego. Odpowiedź jest zależna od wielkości i typu pojazdu. Wszelkie informacje podano na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych I Autostrad: https://www.gddkia.gov.pl/pl/870/prawo-o-ruchu-drogowym

5/5 - (1 vote)