Citroen Xsara – objawy uszkodzenia tylnej belki

citroen xsara tylna belka objawy

Czym jest tylna belka w Citroenie Xsara?

Podobnie jak w przypadku innych samochodów francuskich marek, tak i również w Citroenie Xsara została zastosowana tylna belka skrętna. Belka skrętna jest rodzajem tylnego zawieszenia. Zapewniała ona duży komfort jazdy Xsarą jak i również bezproblemową jazdę przez wiele tysięcy kilometrów. Ponadto serwis tylnej belki w Citroenie Xsarze był znacznie tańszy niż serwis zawieszenia wielowahaczowego.

Citroen Xsara – tylna belka: objawy uszkodzenia

Z upływem lat kierowcy zaczęli zauważać niepokojące objawy mogące świadczyć o uszkodzeniu tylnej belki. Były to dziwne dźwięki z tylnej części samochodu, w sporej ilości przypadków przekrzywienie tylnych kół do wnętrza nadkola lub na zewnątrz nadkola. W finalnym stadium uszkodzenia belki, tył pojazdu osiadał obustronnie znacznie obniżając wysokość prześwitu i uniemożliwiając dalszą jazdę. Objawy uszkodzenia tylnej belki Citroen Xsara są typowe dla tego typu zawieszenia. Należy pamiętać aby regularnie serwisować swoją tylną belkę, aby uniknąć jej naprawy. Podobne objawy można zauważyć w innym modelu opartym na Xsarze. Xsara Picasso tylna belka objawy występują tutaj niemalże identycznie jak w przypadku samej Xsary.

Naprawa tylnej belki Citroen Xsara

xsara picasso tylna belka objawyNaprawa tylnej belki w Citroenie Xsara składa się z kilku etapów. Na początku belka zostaje zdemontowana z pojazdu, następnie zostaje rozebrana na czynniki pierwsze. Są nimi podstawa tylnej belki Citroen Xsara, wahacze belki, drążki. Ponadto belka składa się z mniejszych elementów takich jak łożyska igiełkowe, które pod wpływem wilgoci ulegają zatarciu powodując dalszy proces uszkodzenia belki.
Do przeprowadzenia naprawy tylnej belki Citroen Xsara niezbędna jest wiedza i doświadczenie. Bardzo często elementy mocujące takie jak śruby ulegają zapieczeniu i konieczne jest użycie specjalnych narzędzi do demontażu w które wyposażone są tylko najwyższej klasy serwisy samochodowe specjalizujące się w tego typu naprawach. Pamiętajmy, im szybsza reakcja na objawy uszkodzenia tylnej belki w Citroen Xsara tym niższe koszta ewentualnej naprawy.

5/5 - (1 vote)
Shopping Cart
Scroll to Top