Auto zbyt nisko, czy to czas na wymianę belki?

Samochody francuskich marek wyposażone zostały w tylne belki, które gdy są w pełni sprawne, doskonale amortyzują wszelkie nierówności na drodze. Jednak z czasem ulegają one uszkodzeniu. Gdy taka sytuacja ma miejsce, najłatwiejszą metodą wykrycia, że belka w naszym samochodzie nadaje się do naprawy jest ocena wizualna. Oprócz tego można usłyszeć stuki czy piski skorodowanych elementów belki.

W sytuacji gdy auto w widoczny sposób obniżyło swoją oś, to znak, że doszło do uszkodzenia tylnej belki. Zazwyczaj w takiej sytuacji został poważnie naruszony drążek bądź nawet uległ pęknięciu. Taki rodzaj uszkodzenia najczęściej nadaje się do naprawy bądź regeneracji tylnej osi. W niektórych zaś przypadkach tylna belka została w tak mocny sposób uszkodzona, że w grę wchodzi wyłącznie wymiana. Zaliczamy tutaj w szczególności auta powypadkowe. Niemniej jednak, zachęcamy wpierw do przeglądu stanu zawieszenia i dokładnego ustalenia stanu belki i przyczyny jej uszkodzenia. Najszybciej stan zawieszenia można sprawdzić na dowolnej stacji kontroli pojazdów, gdzie diagnosta samochodowy z dokładnością niemalże stu procent stwierdzi czy dana belka nadaje się do naprawy.

Sam fakt, że tylna część auta jest niżej niż zawsze pozwala nam myśleć, że tylne zawieszenie naszego samochodu nadaje się do naprawy. Używanie samochodu posiadającego uszkodzoną belkę stwarza ogromne niebezpieczeństwo. Nigdy nie wiadomo, w którym momencie zawieszenie dokona żywota. W takim przypadku należy poszukać profesjonalnej firmy, która zregeneruje ową tylną belkę skrętną. W większości warsztatach samochodowych mechanicy nie chcą regenerować tylnych belek (ewentualnie mogą je wymienić, zdemontować starą i zamontować nową) ze względu na długi czas (nie robią tego na co dzień) i brak odpowiednich narzędzi.

Nasze serwisy specjalizujące się w naprawie aut francuskich bez problemu zregenerują tylne zawieszenie a czas oczekiwanie na całą naprawę to zaledwie do 3 godzin.

W razie wątpliwości służymy pomocą, również w doborze nowej dopasowanej do Twojego auta belki.

Znaleźć nas możesz w Świdnicy, Krakowie, Warszawie oraz Poznaniu.

4,2/5 - (8 votes)
Shopping Cart
Scroll to Top