Tylna belka Peugeot 106

Miejski samochód osobowy Peugeot 106 produkowany w latach 1991 – 2003 był najmniejszym modelem tego francuskiego producenta, który wyposażał je w różne wersje silnikowe: 1,0 – 1,1 benzyna oraz 1,4 – 1,6 diesel. Auto Peugeot 106, tak jak inne francuskie produkcje, posiada tylne zawieszenie w postaci belki skrętnej. Ten rodzaj zawieszenia przekłada się na wyjątkowy komfort jazdy, ale też obok tej niewątpliwej zalety występuje dość istotna wada – mała odporność na uszkodzenia i niska trwałość. Żywotność tylnej belki Peugeot 106 można przedłużyć poprzez okresowe wymiany łożysk igiełkowych, pod warunkiem, że o tym nie zapominamy. Kiedy jednak tak się dzieje, zawieszenie ulega uszkodzeniu i konieczna jest naprawa. Co prawda w samochodach Peugeot 106 tylna belka może być w sposób prosty i szybki zdemontowana, ale jej regeneracją powinna zająć się wyspecjalizowana firma, ponieważ tylko profesjonalna naprawa pozwoli na przywrócenie odpowiedniej sprawności porównywalnej do nowego tylnego zawieszenia. Najczęściej nie wiemy, jaki jest stopień zużycia lub uszkodzenia belki, dlatego powinniśmy udać się do pewnego warsztatu, gdzie zawieszenie zostanie zdemontowane i przesłane na nasz adres. Jeśli tylna belka nadaje się do regeneracji, po naprawie przesyłamy ją do warsztatu; w innym przypadku, po wcześniejszych uzgodnieniach, proponujemy gotowe już regenerowane produkty do samochodu Peugeot 106, które spełnią oczekiwania w zakresie komfortowej jazdy i wysokiej trwałości.

Tylna belka Peugeot 106

Charakterystyczne objawy uszkodzeń

 

Zazwyczaj to codzienna jazda po typowych dla polskich dróg nierównościach jest przyczyną uszkodzeń tylnej belki Peugeot 106. Przy przebiegu około 70 tys. kilometrów i czteroletnim użytkowaniu należy zwrócić uwagę na jej stan, ponieważ znacznie wzrasta możliwość jej szybkiego zużycia. Do charakterystycznych objawów należą:

 

 • skrzypienie i piszczenie dochodzące z tyłu samochodu, zwłaszcza słyszalne podczas pracy zawieszenia góra – dół
 • stuki podobne do odgłosów uszkodzonych amortyzatorów
 • charakterystyczne odchylenie kół od pionu – oznaka wskazująca właścicielowi Peugeota 106, że tylna belka wymaga natychmiastowej regeneracji

 

Początkowa faza degradacji tylnej belki przebiega niezauważalnie dla kierowcy, ponieważ rdzewienie czopów i łożysk zaczyna się od środka. Warto też przypomnieć, że Peugeot 106 posiada dwie wersje tylnego zawieszenia: w pierwszej funkcjonował wahacz wzdłużny i drążek reakcyjny, natomiast w drugiej wahacz wzdłużny i drążek skrętny. Pomijając inne elementy towarzyszące określonej wersji, zwracamy uwagę, że samodzielna naprawa (warsztat niespecjalistyczny) może spowodować trwałe uszkodzenia belki i dyskwalifikację w przypadku regeneracji.

 

Tylna belka Peugeot 106 – regeneracja

 

Z uwagi na dość skomplikowany układ elementów tylnej belki samochodu Peugeot 106 jej naprawa powinna odbywać się w specjalistycznej firmie, w której funkcjonuje odpowiedni proces technologiczny:

 

 • ściągnięcie wahaczy za pomocą specjalnych ściągaczy hydraulicznych
 • ściągnięcie podstawy tylnego zawieszenia i wyprasowanie czopów
 • czyszczenie elementów stałych z wszelkich zanieczyszczeń i rdzy
 • regeneracja wahaczy, jeśli jest to możliwe,
 • nałożenie powłoki antykorozyjnej w celu zabezpieczenia podstawy i wahaczy
 • wprasowanie czopów
 • montaż łożysk
 • składanie podstawy tylnej belki
 • kontrola osiowości pod kątem geometrii
 • montaż drążków skrętnych

 

W przypadku zainteresowania ofertą dostępną na naszej stronie internetowej tylnabelkapolska.pl, wszelkich szczegółów dotyczących kompleksowej współpracy udzielą nasi specjaliści. Naszym priorytetem jest zapewnienie pełnego bezpieczeństwa na drodze. Aby to osiągnąć, każda regenerowana tylna belka samochodu Peugeot 106 poddawana jest szczegółowej kontroli. Z uwagi na to oraz na wykorzystywanie do napraw części i materiałów dostarczanych przez uznane marki w świecie motoryzacji, możemy zapewnić trzyletnią gwarancję bez limitu kilometrów, oraz, co pewnie ucieszy każdego klienta, atrakcyjne ceny.

Cennik

RODZAJBębnyTarczeABSbez ABSSTABILIZATORbez STABILIZATORAILOŚĆ ŚRUB KOŁAGWARANCJACENA
(ze zwrotem starej belki)
CENA
(bez zwrotu starej belki)
KOSZT WYSYŁKI
143 lata600,-800,-150,-
2  ✓  ✓33 lata600,-800,-150,-
3  ✓  ✓43 lata600,-800,-150,-
4  ✓33 lata600,-800,-150,-
5  ✓43 lata600,-800,-150,-
6  ✓ ✓VTS, GTI3 lata600,-800,-150,-
7 ✓  ✓  ✓VTS, GTI3 lata600,-800,-150,-

 

ELEMENTY BELKI PODLEGAJĄCE WYMIANIE / REGENERACJI

 

LP.CZĘŚCI WYMIENIONE
1PODUSZKI
2ŁOŻYSKA BELKI
3WAHACZE
4CZOPY BELKI
5USZCZELNIACZE
Tylna belka Peugeot 106
4.3 (86%) 10 głosów
Gwarancja

Gwarancja
3 lata

Cena

Cena: 600 zł

(ze zwrotem starej belki)

Cena

Cena: 800 zł

(bez zwrotu starej belki)

Wysyka

Koszt wysyłki
150zł